Joseba Diaz izendatu dute urteko kirolari onena

Alkateak eman dio Joseba Diazi kirolari onenaren oroigarria.

Gaur goizean 2018an nabarmendu diren kirolariak bildu dira udaletxeko bilkura gelan. Bozketa egin ondoren, Joseba Diaz izendatu dute urteko kirolari onena. Javier Zubizarreta alkateak eman dio oroigarria.

Alkateak guztiak zoriondu ditu, eta azpimarratu du talentuaren eta baloreen eredu direla. Guztira, hamabost modalitatetako kirolariak aukeratu dituzte. Ekitaldiaren amaieran, joan den apirilean zendu zen Antton Oñederraren familiartekoak omendu dituzte, «kirolari asko eman diolako hainbat urtetan». Oñederra urte askoan izan zen Azkoitiko haurren txirrindularitzako irakaslea, eta hark antolatzen zuen, besteak beste, Azkoitiko gaztetxoen txirrindularitzako lasterketa ezaguna.

2018KO KIROLARI ONENEN EKINTZAK

ESKU PILOTA

ENERITZ ARRIETA: 

-Emakume Master Cup 4 terdian Lehen Mailako Txapeldun (2017ko abenduan)

- Emakume Master Cup Binaka Azpitxapeldun

- Bergara Hiria Txapelketan Txapeldun

- Santo Domingoko Txapelketan Azpitxapeldun

- Bizkaia Torneoan Txapeldun

- XLV. Kontsejupeko Txapelketan Txapeldun

 

FUTBOLA

MARKEL ESKURTZA: 2017-2018 denboraldian eman duen mailagatik

 

KARATE

IOSU CONDE:

- Euskadiko txapelketan 2. geratu zen sub21 kategorian

- Españiko txapelketan parte hartu du Ponferradan

- Malagan,Avilan eta Bilbon egon diren liga nazionaletan ere papel ona egin du.

 

XAKEA

ANIBAL FERNANDEZ DEL POZO:

- Mekatar Torneoko bigarren fasean 5garren postua (Elgoibat 2017/18)

- Eire Bankoa Torneoko talde atalean, 1go postua (Urretxu 2018)

- Gipuzkoako maila goreneko ligan bigarren tableroan 11 puntutik 6 puntu.

- 2018ko XXIII. San Andres torneoan, 43garren postua.

- Danobat sub-2200 torneoa jokatzen ari da. Momentuz 8garren, 7 partidetatik 3,5 jokatuta.

 

ATLETISMOA

JOSEBA DIAZ:

- Euskal Herriko kilometro bertikaletan txapeldun 2018.

- Hainbat garaipen mendiko lasterketetan: Sant Lary Patou, Moncayoko bertikala, Belagoako bertikalak, Cabraleseko hiru bertikalak, Euskaltrail, Trail valle de Tena…

- 2017an espainiako bertikalen kopan garaile 23 urtez azpikoetan, podiuma senior mailan.

- Munduko kopako Transvulcania proban hamargarren maratoian zein bertikalean, 2017an.

- Haurra zenetik atletismo munduan marka garrantzitsuak lortu ditu, besteak beste, Euskadiko kross txapelketan podiumak, pistan 3000 metrotan 8:53, Espainiako kross txapelketara hainbat bider joan da Euskadiko selekzioarekin, Soriako maratoi erdia irabazi...

- Horri guztiari gehitu behar zaio taldeko Fisioterapeuta lanak egiten dituela eta entrenatzaile lanetan aritzen dela.

 

IGERIKETA

NEREA DOMINGUEZ:

- Gipuzkoa mailan

200, 400 eta 800 libretan Gipuzkoko txapelduna 4x200 libreko errelebuan txapelduna

- EH mailan

800 libretan zillarra

400 libretan 4.

200 libretan 6.

Euskal selekzioarekin, España ko txapelketan parte hartu zuen.

Alebin mailan 2017-18 Gipuzkoako igerilari onenaren saria jaso du.

 

TRIATLOIA

AITOR BENEITEZ:

5h19’08’’ Iruñako Half Distantziako Triatloia (1,9km-90km-21km)

2h38’12’’ Donostiako Distantzia Erdiko Triatloia (1,5km-40km-10km)

12h18’32’’ Gasteizko Distantzia Luzeko Triatloia (3,8km-180km-42km)

Sari honekin, 2011. urtetik egindako duatloi/triatloi guztiak eta taldearen alde eginiko lan guztia eskertu nahi da.

 

EHIZA

AXEL HIDALGO:

- Zambranan ospatutako “Caza menor con perro” txapelketako irabazlea.

 

ARRANTZA

JOKIN SUDUPE:

- 2018ko Gipuzkoako txapelduna

- 2018ko Euskadiko txapeldunordea

- 2018ko “Salmónidos Juventud” modalidatean Espainiako txapelduna.

-2019an, Txekiar Errepublikan ospatuko den Munduko “Salmonidos Mosca Juventud” txapelketan parte hartuko du.

 

TXIRRINDULARITZA

IKER ZELAIA:

- Infantil mailan, gure zonaldeko 9 lasterketetatik 4 irabazi ditu.

- Gipuzkoako txapelketan azpitxapeldin.

 

TENISA

MANEX REZABAL:

- Urte osoan zehar eman duen maila altuagatik

- Azkoitiko Opean final aurrekoa

 

 BOLOAK

GORKA ETXANIZ:

- 40 txirlorekin Gipuzkoako txapelduna

- 3garren postua taldezka

- 3garren postua binaka

 

SASKIBALOIA   

ANDER AZKUE: Bere ibilbideagatik

 

GIMNASIA ERRITMIKOA

AINHIZE AZPIAZU

PIUQUEN SUAREZ

GARAZI URDALLETA

MARIA SANTIZO

OIHANE URAIN

Ordezkoa: LEIRE ELORZA

- Gipuzkoako txapelketan, 3garren postua

- Euskadiko txapelketan, txapeldunak

 

HERRI KIROLA

ION UNANUE ”GOENATXO III”:

- Euskadiko Harri handien txapelketan lehian dabil.

Erlazionatuak

Maxixatzen da Azkoitiko euskarazko aldizkari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aurrera egiteko.


Izan zaitez Maxixatzeneko bazkide